Osiedle

ikonki

Osiedle Merkury przy ul. Kopernika 34A i 34B usytuowane jest na terenie dawnych Zakładów Odzieżowych „Gambo”, na działce o powierzchni ponad 6500 m kw. W skład osiedla wchodzą 2 budynki wielorodzinne, mieszkalne o podwyższonym standardzie, składające się z 5 kondygnacji naziemnych oraz kondygnacji podziemnych, w których zaprojektowano hale garażowe z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych oraz pomieszczenia piwniczne (komórki lokatorskie) i techniczne. Komunikacja w budynkach odbywać się będzie klatkami schodowymi i windami osobowymi. Osiedle zostało zaprojektowane z rozmachem i dbałością o detal architektoniczny. Funkcjonalne rozkłady mieszkań oraz wysoka jakość i wyposażenie budynków to atuty, do których przykładamy wielką wagę i które gwarantują pełny komfort. Nowoczesna elewacja oraz przestronne balkony, loggie i tarasy podniosą atrakcyjność tego miejsca. Usytuowanie budynków pozwala na optymalne doświetlenie mieszkań oraz wykorzystanie pięknych walorów krajobrazowych. Na terenie osiedla znajduje się część rekreacyjna, z nowoczesnym placem zabaw oraz parkingi dla gości.
Osiedle Merkury jest osiedlem ogrodzonym i podłączonym do miejskiej sieci ogrzewania MEC. Mieszkania oferowane w stanie deweloperskim, do własnej aranżacji.
Wszystko to sprawia, że Osiedle Merkury to zupełnie wyjątkowe osiedle – idealne miejsce do życia.

 

Lokalizacja

Osiedle Merkury przy ul. Kopernika 34A i 34B to nowa inwestycja realizowana w samym sercu Ostrowca Św., na terenie pomiędzy ulicami Iłżecką a Kopernika. Wyśmienita lokalizacja do zamieszkania w strefie oddalonej od ulicznego zgiełku tras przelotowych, a zarazem w centralnym, bardzo reprezentacyjnym miejscu miasta. Swoją wysoką renomę zawdzięcza przede wszystkim dużej ilości zieleni i dobrym połączeniom komunikacyjnym z centrum miasta. Osiedle Merkury od strony północnej i zachodniej graniczy z blokami Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, od strony wschodniej i południowej z II Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Chreptowicza i Parkiem Spółdzielców (dawniej Park XXV-lecia). W niewielkiej odległości znajduje się przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz liceum. W bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonuje przychodnia zdrowia i osiedlowe centrum handlowe. Miejsce jest dobrze skomunikowane (przystanek MPK, postój taxi) z centrum i innymi osiedlami miasta.

lokalizacja